سلام ، به سایت حسینیه المهدی(عجل الله) زرند موقوفه مرحوم حاج سید مهدی صمدانی خوش آمدید.

پخت آش نذری به مناسبت میلاد امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)

slide-2feca5b
slide-f145459
slide-444258c
slide-f4fec89

پخت آش نذری به مناسبت میلاد امام زمان(عجل الله)

در سالروز ولادت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به همت عاشقان حضرتش آش نذری برای 300 نفر طبخ و بین عاشقان ایشان پخش گردید. آش رشته نذری تقریبا یکی از پرطرفدارترین نذری ها در این ایام است.

امید است که مورد قبول درگاه حضرت حق تعالی قرار گرفته باشد.

جایگاه آش بین ایرانیان

آش در زندگی ایرانیان روزگار گذشته  و در بین افراد زیادی جایگاه ویژه و خاصی داشته است . نفوذ این خوراک سنتی در جامعه پایبند به سنت ها ، تا آن جا عمیق و استوار بوده که در گذر زمان به طور عام واژه ( آش پز ) را به افرادی که آش می پختند و وظیفه پخت هر نوع غذایی را برعهده داشته عمومیت بخشیده است . سفره ایرانی ها در سده های گذشته ، از خوراکی مایع که در میان عام « آش » نامیده می شد ، خالی نبوده است . آش رشته یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین آش های ایرانی است که علاوه بر وجهه سنتی آن به عنوان خوراک اصلی بسیاری از مراسم های مذهبی ما ایرانیان محسوب می شود ، استفاده در سفره های افطاری و نذری و دعا گرفته تا آش پشت پا برای به سلامت برگشتن عزیزانمان.

آش رشته نذری:

این آش را غالبا با کشک و گاهی با سرکه و حتی با ترشی می خورند . بسته به ذایقه و عادت های خانوادگی از آش رشته به عنوان پیش غذا یا غذای اصلی استفاده می کنند .همچنین گاهی در مهمانی ها در فصل زمستان یا در مراسم افطار مسلمانان از آش رشته به عنوان پیش غذا استفاده می شود . آش رشته نذری همچون قیمه نذری در ماه مبارک رمضان و در ایام سوگواری امام حسین (ع) جایگاه ویژه ای دارد و از جمله غذاهای مناسب این ماه است .