سلام ، به سایت حسینیه المهدی(عجل الله) زرند موقوفه مرحوم حاج سید مهدی صمدانی خوش آمدید.

درباره ما

حاج سید مهدی صمدانی

مرحوم حاج سید مهدی صمدانی

تولد:1318

وفات:1384

مرحوم انسانی خیر و اهل مطالعه بودند و از هوش سرشاری برخوردار بودند. مرحوم مورد اعتماد مردم محله بودند و برای  حل و فصل دعاوی زن و شوهری و قتل های عمد و غیر عمد مابین صلح بودند. و در ساخت و ساز بسیاری از مساجد و مدارس سطح شهر جزء خیرین و هیئت امناء بودند

چند سال قبل از فوتشان که دچار سکته مغزی شده بودند همسرشان نذر کردند که در صورت شفای ایشان خانه مسکونیشان را تبدیل به حسینیه نمایند. بنابراین بنا به نظر مادر شهید و موافقت پدر شهید منزل مسکونی شان که فرزند شهیدشان نیز در همین خانه تولد یافته بود جهت ساخت حسینیه چند منظوره در نظر گرفته شد.

 

 

 

حاج فاطمه صمدانی

مادر شهید سید رضا صمدانی

تولد: 1321/02/02

وفات:1393

ایشان بسیار مهربان، مهمان نواز، خوشرو، همسایه دار و مادری صبور بودند.

حاج فاطمه صمدانی

شهید سیدرضا صمدانی

شهید سیدرضا صمدانی در جبهه های غرب  تخریب چی (فرمانده واحد تخریب لشکر ثارالله کرمان) بود. از افتخارات ایشان خنثی نمودن مین ضدنفر و ضدتانک بود که تا آن زمان هیچ فردی نتوانسته بود خنثی نماید. ایشان متولد ۱۳۴۵ شمسی بودند که در ۱۷ سالگی به شهادت رسیدند.

نحوه پیدا شدن جسد :

طبق صحبت همرزمان شهید و شاهدان عینی بعداز آزادکردن منطقه مهران از دست حزب بعث عراق،توسط رزمندگان غیور ایران زمین،درسه روز متوالی پرنده ای زیبا بر روی تپه ای از خاک نشسته و نوک بر خاک تپه می زد در روز اول آب و روز دوم دانه برای آن می گذارند که اعتناء نمی کند ودر روز سوم طبق هماهنگی های لازم ودستور فرماندهی خاک تپه کنار زده می شود تعداد زیادی از اجساد شهداء نمایان می شود .

همه اجساد تبدیل به استخوان شده بودند فقط جسدشهید سید رضا صحیح وسالم  بود در حالی که دست بر روی سینه  به حالت سلام دادن دارد ، به دست آمد وجهت تشیع و تدفین به زادگاهش شهر شهید پرور «زرند» انتقال یافت ودربهشت زهرا درکنار همرزمان شهید آرمید.